Czy zatowarowanie sklepu internetowego jest konieczne? Poznaj dropshipping

Gdy chcesz sprzedawać w internecie, od razu trafiasz na niemałe wyzwanie: zatowarowanie sklepu. W zależności od branży, którą wybrałeś, może Cię to kosztować kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlatego część przedsiębiorców decyduje się na stopniowe zwiększanie asortymentu, a inni wybierają pożyczkę w banku lub kredyt kupiecki.

Na szczęście jest też trzecie rozwiązanie. To dropshipping. Pozwala prowadzić sklep internetowy bez zatowarowania, bez magazynu i bez zamrażania dużych sum pieniędzy. Brzmi zbyt idealnie? To czytaj dalej.

 

Zatowarowanie sklepu – jakie koszty ominiesz z dropshippingiem?

W modelu dropshippingu  w ogóle nie musisz mieć swojego towaru. Wykorzystujesz stany magazynowe dostawcy i to on wysyła produkty bezpośrednio do Twoich klientów. Dzięki temu dropshipping pozwala wyeliminować wiele wydatków:

  • koszt zatowarowania sklepu – produkt kupujesz od dostawcy dopiero wtedy, gdy klient go u Ciebie zamówi. W efekcie masz natychmiastowy zwrot z inwestycji: płacisz za wystawiony towar, gdy masz na niego nabywcę.
  • czynsz za powierzchnię magazynową – ponieważ nie masz towaru do przechowywania, nie potrzebujesz też magazynu. W tradycyjnym modelu musiałbyś go wynająć lub zbudować,
  • pensje pracowników do obsługi magazynu i realizacji przesyłek – zanim towar trafi do klienta, ktoś musi odnaleźć go w magazynie, spakować i wysłać. Jeśli prowadzisz nieduży sklep, możesz to robić sam, ale gdy Twój biznes się rozwinie, będziesz potrzebował do tego ludzi. Z dropshippingiem masz to z głowy. Wszystkim zajmą się pracownicy Twojego dostawcy – bez żadnych opłat,
  • koszt zdjęć i opisów towarów do sklepu internetowego – w ramach dropshippingu większość hurtowników udostępni Ci fotografie i karty produktowe, które możesz umieścić w swoim sklepie. Dzięki temu zaoszczędzisz nawet kilka tysięcy złotych, które wydałbyś na profesjonalną sesję zdjęciową. Unikniesz też dodatkowych wydatków, gdy będziesz chciał wprowadzić do oferty nowe produkty.
  • zakup akcesoriów do pakowania – pudełka, wypełniacze, folie bąbelkowe i taśmy klejące. Ich koszty mogą się wydawać niewielkie, ale wysyłając kilkaset paczek miesięcznie, można szybko zmienić na ten temat zdanie. Na szczęście nie będziesz się tym martwić.

 

Dropshipping pozwala Ci oszczędzić także wiele godzin pracy. Przy tradycyjnym zatowarowaniu sklepu poświęciłbyś je na wybór produktów, ułożenie go w magazynie, a potem na przygotowanie do wysyłki.

O tych wszystkich kosztach i obowiązkach możesz zapomnieć. Z dropshippingiem interesuje Cię tylko kontakt z klientem i promocja sklepu. Kto by nie chciał tak prowadzić biznesu?

 

Sklep internetowy bez towaru? Tak jest dużo prościej

Rezygnując z tradycyjnego zatowarowania sklepu na rzecz dropshippingu, zdecydowanie ułatwiasz sobie pracę:

  • zawsze masz zapas towarów, które dobrze się sprzedają, bo na bieżąco uzupełnia go hurtownia,
  • produkty, na które popyt nagle się skończył, nie zalegają bezczynnie w Twoim magazynie,
  • możesz elastycznie zmieniać ofertę nawet kilka razy w roku, co na pewno docenisz, jeśli sprzedajesz produkty sezonowe, takie jak odzież, obuwie czy sprzęt sportowy,
  • ponieważ zatowarowanie odbywa się wirtualnie, produkty, które wybierasz u dostawcy, są dostępne w Twoim sklepie natychmiast. Bez czekania, aż transport z hurtowni dotrze do Twojego magazynu.

 

W ten sposób prowadzenie sklepu internetowego kosztuje Cię mniej czasu, wysiłku i stresu. Możesz zapomnieć o typowych problemach właścicieli sklepów: końcówki niesprzedanych serii czy zamrożenie kapitału na wiele tygodni czy miesięcy. Masz pełną swobodę i elastyczność działania. 

 

Dropshipping = sklep bez zatowarowania

Bez względu na to, czy otwierasz nowy sklep, czy chcesz wzbogacić swoją ofertę o kolejne produkty, dropshipping jest świetną alternatywą dla tradycyjnego zatowarowania. To prosty sposób, by uciąć znaczną część kosztów prowadzenia e-sklepu.

Rozważ go również wtedy, gdy chcesz bez ryzyka przetestować nowy asortyment – na przykład najwyższej jakości polskie oprawy oświetleniowe. Brzmi interesująco?

Sprawdź jak wygląda dropshipping w Sollux Lighting.